19:00 GROTEST MARU /de TIMEBANK

GROTEST MARU /DE

TIMEBANK 

STŘEDA/ 16.7. / 19:00
VÁCLAVSKÉ NÁMĚSTÍ
TIMEBANK

TIMEBANK

Banka času aneb Platí, že čas jsou peníze?

V dnešní době jsou vztahy lidí a peněz neoddělitelné. Finanční trhy krachují. Lidé se stávají zbožím. Civilizace je ničena novými současnými chorobami, jako jsou vyhoření, deprese, agrese …                 

Tamhle? Vidíte jej? Toho neznámého byrokrata, šedivého, vážného, pracovitého muže? …. Kdo ….?

Kdo jsou tamti v pozadí, kteří nás sledují? Kdo jsou ti, kteří tahají za nitky? Žijí pro napětí z čísel a globalizace společnosti – a přitom také odrážejí něco z nás samotných.

Ti muži a ženy z Banky času jsou mezi námi. Nepovšimnuti obecenstvem se objeví odnikud, podívají se nám do očí a zeptají se: Kolik času ve svém životě trávíte s přáteli? Nebo v práci? Na cestách? Osobní péčí? Vzděláváním? Se svými dětmi?

Ti Neznámí jsou pyšní ale zároveň zlomení. Touží úzce spolupracovat, ale všudypřítomný konkurenční boj je staví proti sobě. Najednou jako by se roztrhl pytel a jsou všude! Na střechách a fasádách prověřují všechny dokumenty a záznamy, papíry létají ven okny a snášejí se k zemi jako nějaké záhadné vzkazy pro nás všechny.

Horliví, děsiví a přitom politováníhodní Neznámí jsou tragikomickými postavami, klauny naší doby. Zhroutí se tento systém? Jsme uprostřed katastrofy nebo už je den po ní? Jestliže jsme „lidské zdroje“, pro jaký výsledný produkt jsme surovinou? Jak trávíme čas, který máme pro svůj život?

Soubor 2014

Ursula Maria Berzborn (Německo) umělecká vedoucí, herečka, kostýmní a scénická návrhářka
Nadine Becker (Německo) produkční, vedoucí turné
Catia de Almeida Santos (Portugalsko) herečka
Alexandre Chardaire (Francie) herec
Martin Ertl (Rakousko) hudba, asistent režie, herec, montér
Axel Meyer (Německo) herec
Spiridon Paterakis (Řecko) herec, stavba objektů
Barbara Pradzynska (Polsko) herečka
Heinz Kasper (Rakousko) osvětlovač
Andreas Kermann (Německo) fotograf, herec, grafik
Paul Schmidt (Německo) mistr stavby
Benedikt Schröter (Německo) osvětlovač, technik
Michael Zimmer (Německo) video a střih            
GROTEST MARU

GROTEST MARU

Vytvářejí představení ve veřejných prostorech, jsou inspirováni vizuálním a fyzickým divadlem, krajinným uměním, v představeních využívají nejrůznější předměty

Specializují se na vytváření site-specific představení pro různé situace, architektonická místa nebo krajiny. Místní umělci nebo skupiny mohou být na základě programů uměleckých dílem zahrnuti do větších představení.

Zkoumají možnosti komunikace, která překračuje kulturní hranice. Jako mezinárodní skupina umělců z odlišných kulturních a uměleckých zázemí vytvářejí univerzální divadelní jazyk založený na obrazech, většinou beze slov, který je srozumitelný na celém světě.

Vznikli v roce 1996 v KUNSTHAUS HALLE v Berlíně, kde sídlí dodnes; od téhož roku hrají své inscenace po celém světě