18:00 LUCIA KAŠIAROVÁ A VANDA HYBNEROVÁ /sk/cz ANGEL-Y

LUCIA KAŠIAROVÁ A VANDA HYBNEROVÁ /sk/cz 

ANGEL-Y

STŘEDA / 16.7. / 18:00
VÁCLAVSKÉ NÁMĚSTÍ
ANGEL-Y

ANGEL-Y

Punková Clowneska.

Nikdo není opuštěnější než andělé, strážci u nebeské brány. Trpělivě čekají, ale nikdo nepřichází. Ticho. Čas plyne. Jsou zbyteční. Musí se nějak zabavit.

Přijďte se podívat na směs klišé různého druhu, na dvě cynické Angel-y, které se nebojí být patetické a sentimentální. Na dvě těla pod tíhou křídel, která by je měla povznést, ale neví se kam. Sdílíme s vámi naši trapnost, náš primitivní poetizmus. 

Lucia Kašiarová a Vanda Hybnerová, tanečnice a herečka, obě matky, ironické, sentimentální, romantické a toužící.

 

Vaše Angel-y na Za dveřmi: Lucia Kašiarová, Vanda Hybnerová, Tereza Ondrová

Božská inspirace: Boris Hybner

Nebeské svícení: Lukáš Benda

Představení vzniklo v rezidenci Studia ALTA z finančních zdrojů autorek bez jakékoli dotace. www.studioalta.cz

LUCIA KAŠIAROVÁ A VANDA HYBNEROVÁ

LUCIA KAŠIAROVÁ A VANDA HYBNEROVÁ

Vanda Hybnerová. Herečka známá z filmů, televize, rozhlasu i dabingu. Úspěšně vystupovala a vystupuje  v několika pražských kamenných divadlech, přelomové role však získala v Divadle Komedie pod vedením režisérů Pařízka a Jařaba (za Hořké slzy Petry von Kantové byla nominována na Cenu Alfréda Radoka). S manželem Sašou Rašilovem vytvořila tři vlastní inscenace pro Divadlo v Řeznické (Omámený kolotoč, Pokus pes čili Potvor, Židle) a v Divadle Ponec hru Poslední dvě cigarety; v roce 2005 obdržela Cenu Thálie za roli Catherine ve hře Důkaz, v režii Miroslava Krobota v Divadle v Řeznické.

Lucia Kašiarová. Ředitelka Studia ALTA, skladu, který si říká divadlo. Slovenská performerka, která prezentuje českou kulturu v zahraničí i na Slovensku. Tanečnice, která chápe tanec jako zdroj inspirace pro život. Ctitelka improvizace a náhody.