16:00 JAKUB FOLVARČNÝ A TEATR NOVOGO FRONTA /cz/ru JUNGLE JOKE

JAKUB FOLVARČNÝ A TEATR NOVOGO FRONTA /cz/ru

JUNGLE JOKE

ÚTERÝ / 15.7. / 16:00
VÁCLAVSKÉ NÁMĚSTÍ
JUNGLE JOKE

JUNGLE JOKE

JEN VTIP. JEN VTIP? POULIČNÍ ULIČNICTVÍ ČILÝCH ÚČINKUJÍCÍCH, LAMPA A PALMA, ZEBRA NA PŘECHODU, ROZHOZENÝ NOSOROŽEC, POLICIE OPICÍ JE, NA LIÁNĚ NA NĚ LIJE, LEV SE SÁPE NA LÍLÍE. CO SE DĚJE? ORCHIDEJE! DŽUNGLE VONÍ, TY SE SMĚJEŠ.

Univerzální pohybové představení TNF uvádí do světa fantazie, do příběhu bez překážky, na okraj snesitelné zábavy a za hranici jedné představy. Představy o tom, že vesmír, na který se díváme, má jen jednu vrstvu. Přitom stačí seškrábnout nátěr „reality“ a pestrá paleta souvislostí na nás vykoukne jako chameleon z podrostu.

 Jungle joke zkoumá nové možnosti propojení tanečníků s loutkami, loutek s tanečníky. Mapuje možnosti těla, jeho tajné schránky a skrýše. Monitoruje jeho pohybové vzorce;  zaznamenává anomálie a využívá je jako inspiraci k doplnění, dotvoření jejich funkce „protézou loutky“. Propojuje světy na základě podobností a protikladů, snaží se popřít jedinečnost prostoru.  Pracuje se situací a gagem, vypráví příběh, který se vyznačuje hloubkou a jednoduchostí. Jungle joke je výbornou příležitostí, jak propojit dospělé a dětské publikum prostřednictvím všeobjímajícího humoru.

JAKUB FOLVARČNÝ A TEATR NOVOGO FRONTA

JAKUB FOLVARČNÝ A TEATR NOVOGO FRONTA

Teatr Novogo Fronta pochází ze St. Petersburgu v Rusku, kde byla tato divadelní společnost založena v roce 1993 Irinou Andreevou a Alešem Janákem. Jejich první práce vycházely z experimentu na poli vztahu mezi tělem umělce - jediného materiálu užívaného umělcem - a prostorem kolem něj.

První představení "Vremja Dujak" (Hloupý Čas, 1994) bylo uvedeno na jejich prvním evropském turné a jeho tématem byl strach z toho, co může přinést budoucnost v Rusku. Po úspěchu inscenace a celého turné se TNF usadil v Praze

Kreativita a prezentace představení TNF je působivá jak díky škále tak i různorodosti, od pouličního divadla a improvizovaných scén až po vzrušující a režírované hry na klasických divadelních scénách. Divadelní kritici popisují práci divadla jako "horkou taneční grotesku", "tanec na hranici", nebo srovnávají pohybovou stránku TNFs butó. Od svého založení TNF odehrál stovky představení po celé Evropě i za ní.

Kombinace specifických, svérázných, formálních i tématických aspektů tvorby je pramenem přitažlivosti projektů TNF, které se setkávají s velkým ohlasem u domácího i zahraničního publika.

Aktuálně se TNF prezenutuje na turné s nejnovější pouliční inscenací Causa fatalis, a ko-produkcí s izraelským souborem Clipa Theater - With Unarmed Forces.